Vládní koalice nepodpořila výzvu občanů Prahy 3

Zastupitelstvo Prahy 3, svolané na žádost občanů na 16. února 2016, bohužel potvrdilo původní souhlasné usnesení Rady a náš protinávrh, aby investor snížil stavbu na úroveň svažujícího se terénu Parukářky a střech sousedních domů v Jeseniově ulici, neprošel. Děkujeme za podporu všem, kdo dávali v sále najevo nesouhlas s postupem radnice. Přestože byly na naší straně desítky přítomných občanů a občanek, přestože ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy opatrně připustil, že stavba by mohla být o něco nižší, nepodařilo se dopředu domluvenou vládnoucí koalici přesvědčit. Zazněly dokonce poplašné zprávy, že když neustoupíme, dům by mohl být klidně ještě vyšší, a apely starostky k ochraně soukromého vlastnictví (developera). Diskuse ukázala, že současná radnice se stavbou souhlasí.

Naše úsilí o redukci stavby a ochranu panoramatu Parukářky ale nekončí, investor má před sebou územní a stavební řízení, ve kterém bude muset prokázat, že stavba neuškodí svým sousedům. Na těchto webových stránkách budeme nadále informovat o dalším vývoji.

Děkujeme také všem, kteří se ve věci zatím angažovali a podpořili petici. Sběr podpisů pod papírovou petici jsme zastavili, online petici na těchto stránkách ale můžete podepisovat dál.

Zůstaňte na příjmu, Parukářku nedáme.

Jedna myšlenka na “Vládní koalice nepodpořila výzvu občanů Prahy 3”

  1. Dobrý den, prosím o sdělení, zda je něco nového k výstavbě objektu na Parukářce od posledního zasedání. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *