Vládní koalice nepodpořila výzvu občanů Prahy 3

Zastupitelstvo Prahy 3, svolané na žádost občanů na 16. února 2016, bohužel potvrdilo původní souhlasné usnesení Rady a náš protinávrh, aby investor snížil stavbu na úroveň svažujícího se terénu Parukářky a střech sousedních domů v Jeseniově ulici, neprošel. Děkujeme za podporu všem, kdo dávali v sále najevo nesouhlas s postupem radnice. Přestože byly na naší straně desítky přítomných občanů a občanek, přestože ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy opatrně připustil, že stavba by mohla být o něco nižší, nepodařilo se dopředu domluvenou vládnoucí koalici přesvědčit. Zazněly dokonce poplašné zprávy, že když neustoupíme, dům by mohl být klidně ještě vyšší, a apely starostky k ochraně soukromého vlastnictví (developera). Diskuse ukázala, že současná radnice se stavbou souhlasí.

Naše úsilí o redukci stavby a ochranu panoramatu Parukářky ale nekončí, investor má před sebou územní a stavební řízení, ve kterém bude muset prokázat, že stavba neuškodí svým sousedům. Na těchto webových stránkách budeme nadále informovat o dalším vývoji.

Děkujeme také všem, kteří se ve věci zatím angažovali a podpořili petici. Sběr podpisů pod papírovou petici jsme zastavili, online petici na těchto stránkách ale můžete podepisovat dál.

Zůstaňte na příjmu, Parukářku nedáme.

1 komentář u „Vládní koalice nepodpořila výzvu občanů Prahy 3“

  1. Dobrý den, prosím o sdělení, zda je něco nového k výstavbě objektu na Parukářce od posledního zasedání. Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *